Kokios žolės yra naudingos veidui. Žolelės veido odos atjauninimui ir raukšlėms aplink akis

veido odos atjauninimas

Gamtoje gausu žolelių, kurios gali atkurti odos elastingumą ir padaryti veidą jaunatviškesnį. Šios vaistažolių priemonės turi ryškių senėjimą stabdančių savybių:

  • alavijas – drėkina, skatina ląstelių atsinaujinimą;
  • medetkos (medetkos) – pasižymi antibakteriniu poveikiu, ramina, lygina raukšles, suteikia drėkinimo;
  • levandos – mažina dirginimą, atkuria sveiką veido spalvą;
  • šalpusnis – išlygina raukšles ir suteikia odai aksominį pojūtį;
  • dilgėlė – atkuria elastingumą, pagreitina medžiagų apykaitą odos sluoksniuose;
  • petražolės – maitina, drėkina, kovoja su raukšlėmis ir skaistina odą;
  • pipirmėtė – turi tonizuojantį ir gaivinantį poveikį;
  • kiaulpienė – šviesina pigmentines vietas;
  • ramunėlės – skatina ląstelių atsinaujinimą, stabdo senėjimo procesus, neleidžia atsirasti su amžiumi susijusioms ir veido raukšlėms;
  • rozmarinas – stangrina ir lygina odą;
  • asiūklis – apsaugo nuo suglebimo, padeda susidoroti su riebios odos problemomis;
  • čiobreliai (čiobreliai) – drėkina linkusią išsausėti odą, veikia prieš raukšlių susidarymą;
  • Salvia officinalis – turi ryškų liftingo efektą;
  • Šermukšnio uogos – pasižymi silpnomis antioksidacinėmis savybėmis, valo poras, lygina odą.

Priklausomai nuo vaistinio augalo sudėties, savybių ir savybių, jis gali būti naudojamas kaip užpilas, tirpalas kompresams arba kosmetinių kaukių komponentas. Kosmetinis ledukas, pagamintas iš žolelių nuoviro, efektyviai kovoja su raukšlėmis.

Priežiūrą teikiančios žolelės

Kosmetinėms procedūroms vaistažolių žaliavos parenkamos atsižvelgiant į odos tipą ir jos poreikius:

  • Turintiems riebią odą specialistai rekomenduoja naudoti pelyną, jonažolę, varnalėšą, dilgėlę, šalavijus, šaltalankius, vėgėlę ir stygas.
  • Sausai odai bus naudingi krapai (augalai ir sėklos), petražolės, kiaulpienės, kraujažolės, čiobreliai, šermukšnio uogos, rozmarinas, melisa arba mėtos, levandos, medetkos (medetkos), ramunėlės, rožių žiedlapiai ir apynių spurgai.
  • Probleminei odai reikia ypatingos priežiūros. Jį galite suteikti su ugniažolėmis, alavijo, verbenos (balandžio žolės), medetkų, nemirtingų žolelių, pipirmėčių ir asiūklių pagalba.

Šie augalai naudojami tiek pavieniui, tiek kaip kelių komponentų gaminių dalis. Jie puikiai dera su kitais ingredientais, tačiau reikalauja laikytis proporcijų ir naudojimo taisyklių.

Yra įvairių būdų, kaip naudoti augalines medžiagas namų kosmetologijoje. Jis gali būti naudojamas tiek šviežias, tiek džiovintas.

Probleminės odos atjauninimas

Paruošta kaukė iš farmacinių ramunėlių. Ramunėlių spalva yra vienas iš populiariausių vaistų vaistažolių medicinoje. Švelniai rūpinasi veido oda, lygina raukšles, suteikia reikiamos mitybos ir drėkinimo. Priešuždegiminės ramunėlių savybės bus naudingos prižiūrint probleminę odą.
Kaukei paruošti reikės: desertinio šaukšto kefyro arba rūgpienio, tiek pat ramunėlių, vieno vištienos kiaušinio.

Visus ingredientus suplakite blenderiu. Užtepkite gatavą kaukę ant odos dvidešimt minučių.

Šią priemonę rekomenduojama naudoti ne tik veidui, bet ir kaklui.

Išlygina raukšles po akimis ir varnų pėdas

Kaukė, pagaminta iš sausų, sutrintų žolelių mišinio: mėtų, gysločio, ramunėlių, padės išlyginti raukšles akių kampučiuose ir apatiniame voke.

Desertinis šaukštas kiekvieno ingrediento supilamas į vieną indą ir užpilamas stikline (200 ml) verdančio vandens. Po to produktas virinamas 10-15 minučių ant silpnos ugnies. Skystis nupilamas ir atidedamas, o į žoleles dedamas šaukštelis krakmolo ir gerai išmaišomas.

Kaukės ekspozicijos laikas yra 20 minučių. Praėjus šiam laikui, nuplaukite veidą sultiniu arba vandeniu.

Senstančios ir senstančios odos atstatymas

Sugrąžinti brandžios odos elastingumą ir išlyginti smulkias raukšleles galima sistemingai naudojant priemonę iš šalavijo lapų, ramunėlių žiedų, jonažolių ir liepų žiedų. Žaliavos imamos sausos lygiomis dalimis, pavyzdžiui, arbatinis arba desertinis šaukštas.

Kavos malūnėliu arba trintuvu susmulkinkite žoleles iki miltų, įpilkite verdančio vandens ir išmaišykite. Po to įpilkite šaukštą grietinės arba riebios naminės grietinėlės, arbatinį šaukštelį bet kokio augalinio aliejaus.

Tepkite produktą ant veido 20 minučių.

Šviesina brandžią odą

Senstant daugelis moterų kenčia nuo amžiaus dėmių atsiradimo. Šiam kosmetiniam defektui puikiai tinka kaukė iš dilgėlių.
Jis ruošiamas iš šaukšto susmulkintų sausų dilgėlių, pusės šaukšto citrinos sulčių ir šaukšto grietinėlės.

Dilgėlės sumaišomos su sultimis, tada pilamos sultys. Sudedamosios dalys turi būti gerai sumaišytos ir leisti užvirti 15 minučių. Po to produktas keliais sluoksniais tepamas ant veido kosmetiniu šepetėliu. Kaukės veikimo laikas ne ilgesnis kaip 15 minučių.

Tokias procedūras galima atlikti sudirgusiai odai, kuri linkusi dažnai išsausėti.

Žolelių priežiūros kaukė

Kaukė, pagaminta iš džiovintų mėtų, ramunėlių ir gysločių, puikiai prižiūri odą. Žaliavos sumaišomos lygiomis dalimis, susmulkinamos, užpilamos vandeniu ir verdamos 10 minučių ant silpnos ugnies. Sultinys filtruojamas, o arbatos lapeliai išmetami. Į sultinį įpilkite šiek tiek bulvių krakmolo. Laikykite produktą 20 minučių.

Medetkų nuoviras atjauninimui

Priemonės nuo raukšlių iš medetkų

Medetkų žiedai dažnai naudojami alternatyviosios medicinos ir kosmetologijos receptuose. Valgomąjį šaukštą medetkos žiedų užpilti stikline (200 ml) verdančio vandens ir palikti bent pusvalandžiui.

Daugiasluoksnė marlės servetėlė sudrėkinama sultinyje, lengvai išgręžiama ir užtepama ant veido. Laikykite kompresą, kol servetėlė beveik išdžius. Nuėmus kaukę, veidą reikia nuplauti šiltu vandeniu.

Spygliai, beržo lapai ir ramunėlės

Šaukštelį ramunėlių žiedų, šaukštelį pušų spyglių, šaukštą šviežių beržo lapų sutrinkite trintuvu, įpilkite nedidelį kiekį virinto vandens ir išmaišykite, kad susidarytų pasta. Vištienos trynį sutrinkite su šaukštu naminės varškės ir sumaišykite su žolelių koše.

Kruopščiai išmaišykite mišinį ir paskirstykite ant veido. Palikite 25 minutes, tada nuplaukite vandeniu.

Žolelės sausai odai

Arbatinį šaukštelį šviežių rožių žiedlapių, tiek pat šviežių mėtų lapelių, ramunėlių žiedų ir šviežių dilgėlių užpilti puse stiklinės (100 ml) verdančio vandens. Virinama penkias minutes. Kai sultinys šiek tiek atvės, perkoškite. Sumalkite tirščius, sumaišykite su šaukšteliu naminės varškės ir nedideliu kiekiu pieno (konsistencijai). Rezultatas turėtų būti kreminė masė. Jis tepamas ant veido ir po 20 minučių nuplaunamas šiltu vandeniu.

Gysločių pagrindu sukurtas jauniklis

Šią kaukę geriau daryti po vonios ar pirties, kai veidas gerai išgaruoja, o poros atsivėrusios. Kaukės sudėtyje yra avižinių dribsnių, kurie teigiamai veikia brandžią ir pavargusią odą.

Du valgomieji šaukštai miltų, sumaltų iš avižinių dribsnių, du valgomieji šaukštai alyvuogių aliejaus, valgomasis šaukštas susmulkintų gysločio lapų sumaišomi ir sumalami iki purios būsenos. Kaukę laikykite ant odos iki pusvalandžio. Jis naudojamas ne tik veidui, bet ir kaklo bei dekoltė sričiai.

Ramunėlių losjonas

Iš ramunėlių žiedų ruošiamas fito losjonas. Šaukštas žaliavos pilamas į taurę gero sauso baltojo vyno. Infuzuokite dvi savaites nuo saulės spindulių apsaugotoje vietoje.

Nuvalykite odą du kartus per dieną pačių paruoštu losjonu, po to turite patepti maitinamuoju kremu.

Liepų losjonas

Pagal šį receptą paruoštame antpile alkoholio nėra. Jis naudojamas, kai atsiranda pirmieji su amžiumi susiję pokyčiai.

Paruoškite produktą iš dviejų šaukštų liepų žiedų ir 250 ml verdančio vandens. Liepa užpilama vandeniu ir paliekama pusvalandžiui. Po to filtruokite. Naudokite losjoną du kartus per dieną.

Kosmetinis ledas ruošiamas užšaldant atšaldytą vaistažolių užpilą. Tai puiki priemonė užkirsti kelią ankstyviems senėjimo požymiams. Reguliariai naudojant, ledas padeda ilgai išlaikyti jūsų odą šviežią.

Garinės pirtys

Ši procedūra padeda išvalyti veidą, todėl ji atliekama prieš tepant kaukę.

Virš vaistažolių nuoviro kylantys garai atveria ir išvalo poras, o iš vaistažolių išgauti eteriniai aliejai maitina odą ir suteikia jai apsaugą.
Be to, garų pirtys atlieka aromaterapijos funkciją, padeda įveikti stresą ir mažina nuovargį.

Vaistažolės yra populiari liaudies priemonė, padedanti susidoroti su daugeliu problemų, įskaitant kosmetines. Žolelių žaliavų pagalba galite žymiai atjauninti odą ir pagerinti jos išvaizdą. Be to, visa žolelių kosmetika yra prieinama ir paprasta naudoti.

Žolelės veido odai ir raukšlėms aplink akis atjauninti – gamtos sukurti receptai!

Remiantis statistika, kenksmingų cheminių elementų skaičius iš moterų kasdien naudojamų kosmetikos priemonių siekia 168. Jie mažina imunitetą ir silpnina organizmo endokrininę sistemą. Tačiau šiai situacijai išeitis yra – veido odos atjauninimui skirtos žolelės. Jei laikysitės vaistažolių kosmetikos rinkimo, laikymo ir ruošimo rekomendacijų, šį kiekį galima žymiai sumažinti, tuo pačiu gydant ir atjauninant epidermį bei visą kūną.

Gydomasis žolelių poveikis

Žolelių kosmetikoje yra daugiausia mineralinių medžiagų, organinių rūgščių ir kitų elementų, būtinų visaverčiam epitelio audinių funkcionavimui.

Kosmetologai vaistažoles suskirstė į grupes atsižvelgdami į odos tipą ir problemas. Tradicinė medicina žino daugiau nei 2 tūkstančius vaistinių augalų veislių, namų vaistinėje kosmetikoje naudojama 20 pavadinimų, tarp jų:

  • riebiai odai labiau tinka dilgėlės, gysločiai, mėtos;
  • čiobrelius, raudonėlius, medetkas geriausia naudoti sauso paviršiaus tipo moterims;
  • petražolės, kiaulpienės, ugniažolės turi balinančių savybių;
  • Ąžuolo žievė, ramunėlės, medetkos ar stygas padės nuraminti ir palengvinti uždegimą;
  • rozmarinas ir šalavijas pašalins raukšles aplink akis, burną ir kaktos raukšles;
  • liepos, jonažolė padeda susiaurinti poras, tonizuoja epidermį, pašalina riebų blizgesį;
  • Atsiliepimai apie rudadumblius veido atjauninimui – jūros žolę – giriamas jos unikalus poveikis odai.
medicininė kosmetika jauninimui

Medicininės kosmetikos privalumai

Augalų indėlis į odos atjauninimą yra milžiniškas. Prie to prisideda daug veiksnių:

  • natūralūs, aplinkai nekenksmingi komponentai;
  • gilus kaukių, nuovirų poveikis;
  • augalų turtingumas ir įvairovė leidžia pasirinkti tinkamą receptą bet kokiai rūšiai;
  • lėtina senėjimą, intensyviai drėkina, suteikia elastingumo, sveikos spalvos, nesibaiminant dėl kūno sveikatos, išvengiant dirginimo ir uždegimų;
  • vaistažoles ląstelės pasisavina 100%, skirtingai nei kosmetika su cheminiais komponentais.

Kada vartoti ir kontraindikacijos

Vaistažolės gali būti naudojamos kovojant su trūkumais:

  • uždegimas, spuogai;
  • kelios amžiaus dėmės;
  • naujų raukšlių susidarymas;
  • per didelis odos sausumas, pleiskanojimas
  • alerginės reakcijos, niežulys, paraudimas;
  • patinimas, pamėlynavimas akių srityje;
  • riebus blizgesys, nuobodu epidermio spalva.

Žolelių kosmetikos naudojimui yra keletas kontraindikacijų:

  • individuali alergija produktui;
  • ligos, susijusios su kraujotakos sistema, onkologija;
  • pooperacinė būklė (šviežių žaizdų buvimas).

Receptai, kurie sugrąžins jūsų veidui jaunystę ir grožį

Tonikas liepų žiedų pagrindu padės išvalyti ir papildyti ląstelių vandens balansą. Jums reikia 2 valg. gėles užpilti 250 ml verdančio vandens, indą uždengti ir po pusvalandžio nukošti. Nuvalykite odą ryte ir vakare.

1 šaukštelį naudokite tik riebiai odai valyti. žolelių komplekso (medetkų žiedų, rugiagėlių, žibuoklių) ir 1 valg. ramunėlių, kurios užpilamos verdančiu vandeniu (0, 5 l). Kitą dieną nuoviru nuvalykite problemines vietas. Priemonė pašalins nešvarumus ir atgaivins odą.

Iš alavijo sulčių ir avižinių dribsnių pagaminta kaukė padės atsikratyti raukšlių aplink akis. Sumaišykite ingredientus santykiu 2: 1 ir 10 minučių tepkite mišinį plonu sluoksniu. Pašalinkite likučius medvilniniu tamponu.

Kitas pasiteisinęs kaukės atjauninimui variantas ruošiamas iš dilgėlių lapų, jonažolių, juodųjų serbentų, šermukšnio vaisių pastos, užpilamos verdančiu vandeniu 2-3 valg. š. surinkimas 0, 5 litro skysčio. Palikite produktą apie 3 valandas, sutrinkite iki vientisos konsistencijos (jei įmanoma), tada paskirstykite mišinį ant nuvalytos odos. Po pusvalandžio likučius nuplaukite.

Pipirmėčių ir žaliosios arbatos kaukė (1 valgomasis šaukštas kiekvieno komponento) padės atkurti sveiką epidermio blizgesį ir elastingumą. Mišinį kurį laiką užpilkite verdančiu vandeniu. Tada nupilkite vandenį (gali būti naudojamas kaip tonikas ar ledo pagrindas), o ant paviršiaus išdėliokite pačias žoleles. Po 15 minučių išimkite minkštimą.

Jei vis dar nepasitikite vaistažolių jauninamąja galia, rekomenduojame perskaityti mūsų straipsnį apie farmacinius produktus veidui, galbūt jums labiau tiks tradicinės medicinos metodai.

naminiai atjauninimo receptai

Tai reikia žinoti jauninantis žolelėmis!

  • Kai kurios žolelės yra alergenai. Prieš naudodami kosmetikos gaminį, atlikite bandomąjį testą.
  • Kosmetiniams tikslams naudokite vaistinėje pirktus augalus (jo kokybė garantuota) arba surinktus patikrintose, ekologiškose vietose.
  • Išstudijuokite kiekvieno komponento ypatybes ir savybes; jais turėtų būti siekiama išspręsti problemą, atsižvelgiant į paviršiaus tipą.
  • Nuovirus ruoškite ne ilgiau kaip 3 dienas, o minkštus mišinius laikykite ne ilgiau kaip 2 dienas.
  • Norėdami pasiekti didesnį efektą, nepamirškite į savo kasdienę mitybą įtraukti senėjimą stabdančių maisto produktų, atlikite masažą, veido gimnastiką.
  • Prausimasis nuoviru po energingo veido masažo padeda greitai prisotinti ląsteles maistinėmis medžiagomis ir suaktyvina procesus, įskaitant kolageno ir elastino skaidulų gamybą.
  • Kosmetinis žolelių ledas efektyviai drėkina ir maitina epitelio ląsteles. Sužinokite daugiau apie ledo stebuklų receptus čia.

Žolelių receptai nuo raukšlių

Raukšlės ir kiti odos sutrikimai atsiranda dėl daugelio veiksnių įtakos, įskaitant psichologinius – streso, nerimo, depresijos.

Svarbi ir aplinkos problema – nešvari megamiestų atmosfera, klimato kaita, staigūs oro drėgmės ir temperatūros pokyčiai.

Neretai oda per anksti sensta dėl netinkamai parinktos ar nekokybiškos dekoratyvinės kosmetikos ar per aktyvios veido mimikos.

Apskritai priežasčių yra daug, tačiau rezultatas akivaizdus, o tokius trūkumus galima ir reikia spręsti namuose.

Vaistažolių ekstraktai labai plačiai naudojami kosmetikoje. Ir jie yra dar naudingesni gryna forma.

Žolelės geriausiai prižiūri odos grožį, jaunystę ir sveikatą, o mes mielai jas naudosime.

Vaistažolės veidui nuo raukšlių – nauda

Yra daug žolelių, kurios padeda atkurti odos turgorą ir padaryti ją jaunesnę. Tačiau norint gauti norimą jauninamąjį poveikį, rekomenduojame naudoti šiuos vaistinius augalus:

  • Alavijas – drėkina ir atjaunina odą
  • Medetkos – drėkina, dezinfekuoja, ramina ir lygina raukšles
  • Dilgėlė – padeda pagreitinti medžiagų apykaitos procesus audiniuose ir atkuria odos elastingumą
  • Levandos – gaivina, ramina ir atkuria odos spalvą
  • Coltfoot – lygina, drėkina ir padaro odą aksominę liesti
  • Petražolės – lygina raukšles, drėkina, maitina ir balina odą, todėl ji tampa jauna ir stangri
  • Mėtų – gaivina ir tonizuoja senstančią odą
  • Kiaulpienė – padeda atsikratyti pigmentacijos
  • Rozmarinas - turi lyginamųjų savybių, gerai stangrina ir jaunina odą
  • Ramunėlės – atkuria odą, stabdo jos nykimą, neleidžia susidaryti raukšlėms
  • Šermukšnis – valo odą, lygina raukšles ir veikia kaip lengvas antioksidantas
  • Čiobreliai – efektyviai drėkina sausą odą, taip užkertant kelią raukšlių susidarymui
  • Šalavijas – naudojamas kaip natūrali liftingo priemonė
  • Asiūklis – šalina suglebusią odą, padeda esant riebiai ir probleminei veido odai

Aukščiau aprašėme keletą žolelių, kurios gali būti naudojamos namų kosmetologijoje kovojant su odos senėjimu. Priklausomai nuo žolės savybių, jis gali būti naudojamas kaukės, užpilo ar kompresų pavidalu. Veido įtrynimas kosmetiniu vaistažolių nuoviro pagrindu pagamintu ledu padeda puikiai pašalinti raukšles.

Kaukės nuo raukšlių receptai

Galite pašalinti raukšles naudodami veido kaukes iš vaistinių žolelių. Žoles naudokite tiek šviežias, tiek džiovintas.

Kaukė nuo raukšlių po akimis

Iš džiovintų gysločių, mėtų ir ramunėlių žiedų pagaminta žolelių kaukė padės pašalinti raukšles po akimis. Susmulkinkite ir sumaišykite žoleles, paimtas po 1 valgomąjį šaukštą, užpilkite stikline verdančio vandens ir virkite ant silpnos ugnies 10-15 minučių. Tada nukoškite vandenį, į žolelių minkštimą įpilkite 1 arbatinį šaukštelį bulvių krakmolo ir gerai išmaišykite. Prieš tepdami kaukę ant veido, pirmiausia patepkite ją maitinamuoju kremu. Palikite 20 minučių, tada nuplaukite kambario temperatūros vandeniu.

Kaukė išblukusiai ir senstančiai odai

Kaukė iš šalavijų lapų, jonažolių, ramunėlių ir liepžiedžių padeda pašalinti raukšles nuo blunančios ir senstančios odos. Matuokite sausus ingredientus lygiomis dalimis – po vieną arbatinį šaukštelį. Kruopščiai sumalkite juos į miltus, naudodami kavos malūnėlį. Užpilkite verdančiu vandeniu. Tada įpilkite šaukštą grietinės ir šaukštelį augalinio aliejaus. Užtepkite kaukę ir po 20 minučių nuplaukite vandeniu kambario temperatūroje.

Mėtų, gysločių, ramunėlių

Puikiai padeda kaukė iš džiovintų mėtų, gysločių ir ramunėlių žiedų. Juos reikia sumaišyti lygiomis dalimis, susmulkinti ir virti dešimt minučių ant silpnos ugnies. Tada viską perkošti ir į vandenį įpilti bulvių krakmolo. Prieš tepdami šią kaukę ant veido, ją reikia patepti maitinamuoju kremu. Palikite kaukę dvidešimt minučių.

Medetkų kaukė

Veido raukšles galite pašalinti naudojant medetkas: 1 valgomąjį šaukštą šios žolės užpilkite 1 stikline verdančio vandens ir leiskite užvirti 30 minučių. Gautame antpile pamirkykite marlės tamponą ir tepkite veidą. Kai servetėlė pradės džiūti, nuimkite ją ir nuplaukite šiltu vandeniu.

Kitas liaudiškas maitinančios ir glotninančios kaukės senstančiai odai receptas

Smulkiai supjaustykite ir sumaišykite arbatinį šaukštelį vaistinių ramunėlių žiedų, šaukštą šviežių beržo lapų, šaukštelį pušų spyglių. Susmulkintą masę užpilkite virintu vandeniu, kad susidarytų pasta. Įdėkite vieną trynį ir šaukštą varškės. Sutrinkite visus ingredientus ir tepkite ant veido odos 25 minutes. Nuplaukite šiltu vandeniu.

Kaukė sausai odai prižiūrėti

Paimkite po 1 arbatinį šaukštelį šviežių rožių žiedlapių, šviežių mėtų lapelių, džiovintų ramunėlių žiedų ir šviežių dilgėlių lapų. Viską užpilti puse stiklinės verdančio vandens, pavirti 5 minutes ir nukošti.

Žolelių košę sumaišykite su 1 arbatiniu šaukšteliu varškės, įpilkite šiek tiek šilto pieno, kad gautumėte grietinės tirštumo masę.

Tepkite ant veido odos ir po 20 minučių nuplaukite šiltu vandeniu.

Liaudies receptas žolelių losjonui nuo raukšlių

1 valgomąjį šaukštą džiovintų ramunėlių žiedų užpilti 1 stikline sauso baltojo vyno ir palaikyti 2 savaites. Šiuo losjonu ištrinkite senstančią odą ryte ir vakare, nuvalę veidą patepkite maitinamuoju kremu.

Vaistažolės nuo seno buvo laikomos veiksminga liaudies gynimo priemone nuo raukšlių. Tik svarbu šiuos receptus naudoti ne retkarčiais, o nuolat ar kartotiniais kursais, o tuomet paprasti, bet labai veiksmingi receptai padės išlyginti su amžiumi susijusius pokyčius ir gilios raukšlės neatsiras labai ilgai.