„Ankstyvosios" estetinės kosmetologijos metodai kovojant su senstančia veido oda

jaunatviškos odos išblukimas

Kas iš mūsų bent kartą nesvajojo išrasti „jaunystės eliksyrą"? Juk net ir pati įspūdingiausia ir išpuoselėta 35-erių dama jau turi pastebimas varnų pėdas prie akių ir pirmąsias raukšles ant kaktos! Ir kad ir kokia palaikanti būtų gamta, anksčiau ar vėliau pagalvoji, kaip pristabdyti veido odos senėjimo procesus ir sugrąžinti buvusią jaunystę. Nors žmogaus odos senėjimas nėra liga, o natūralus procesas, mūsų galioje yra pasirūpinti priešlaikinio (ankstyvo) veido odos senėjimo prevencija. Pabandykime išsiaiškinti, kaip, kodėl ir kada oda sensta, skaitykite apie tai mūsų straipsnyje.

Su amžiumi susijusių odos pokyčių požymiai

Deja, kiekvieni pragyventi metai palieka įspaudą ne tik atmintyje, bet ir veide. Tipiški brandžios odos, kuriai reikia senėjimo priežiūros, žymenys yra šie:

  • Sausumas ir pleiskanojimas: bėgant metams oda išsausėja, plonėja, tampa „kaip pergamentas";
  • Raukšlės: iš pradžių paviršutiniškos ir vos pastebimos, o vėliau ryškesnės veido išraiškos ir pačios nemaloniausios gilios;
  • Sumažėjęs stangrumas ir elastingumas: veido bruožai atrodo smailūs arba suglebę;
  • Nuobodulys: net ir tinkamai prižiūrint, bėgant metams veidas praranda gaivumą ir atrodo pavargęs;
  • Tamsios dėmės, kurio atsiradimas yra paskutinis „pažadinimo skambutis", kad skubiai reikia pagalvoti apie kovą su greitu odos senėjimu.

Pirmieji veido odos senėjimo požymiai nepasireiškia sulaukus 30-35 metų, kaip dauguma galvoja. Paviršinės raukšlės prie akių ir ant kaktos pradeda formuotis sulaukus 17-20 metų, o visas jų vystymosi ciklas trunka iki 7-10 metų!

Odos pokyčiai senstant

Išorinius su amžiumi susijusių pokyčių požymius sukelia natūralūs vidiniai procesai. Laikui bėgant odoje:

  • sumažėja drėgmės kiekis, dėl kurio sumažėja elastingumas;
  • susidaro mažiau kolageno ir elastino skaidulų, kurios sudaro elastingą odos „karkasą" ir neleidžia gilėti raukšlėms;
  • blogėja paviršinių sluoksnių atsinaujinimas, todėl veido spalva tampa blankesnė, o poros atrodo išsiplėtusios;
  • Vyksta pigmentinių ląstelių (melanocitų) „grupavimas", dėl kurio atsiranda pigmentacijos sutrikimų.

Keturios veido odos senėjimo rūšys

Didelė klaida manyti, kad senstanti oda visada atrodo taip pat! Dermatologai ir kosmetologai išskiria keturis pagrindinius senstančios odos tipus:

  • Pavargęs: su patinimu, mėšlungiu, ryškia nasolaabialine raukšle ir nukarusiais burnos kampučiais;
  • Susiraukšlėjęs: su padidėjusiu sausumu, „varnų pėdomis", susiraukšlėjusiais akių vokais, „gofruota" viršutine lūpa ir smakru;
  • Deformuotas: su išlygintu arba „ištinusiu" ovalo formos veidu, dvigubu smakru, „buldogo" skruostais, riebalų pertekliumi vokų srityje;
  • Kombinuotas senėjimas: su maždaug vienodu trijų ankstesnių tipų apraiškų sunkumu.

Nors šie požymiai galiausiai atsiranda po 35-40 metų, tačiau atsižvelgiant į tam tikrus kriterijus galime daryti prielaidą, koks bus senėjimas. Taigi moterims, turinčioms sausą odą, dažniau atsiranda ryškių raukšlių, o turinčioms išsivysčiusį poodinį riebalinį sluoksnį svarbu iš anksto pasirūpinti, kad veidas „nesuglebtų". Jei turite mišrią odą, senėjimas greičiausiai seks „pavargusio" tipo.

kaip išlaikyti veido odą jaunatvišką

Tinkamas gėrimo režimas, sveika mityba, tinkamas miegas, metimas rūkyti ir piktnaudžiauti alkoholiu, vaikščiojimas gryname ore, fiziniai pratimai, išmatuotas gyvenimo tempas ir kokybiškos kosmetikos naudojimas neabejotinai sulėtins bet kurios moters veido odos senėjimą.

Kiek veiksmingos senėjimą stabdančios kosmetikos priemonės?

Nepaisant to, kad pirmaujančios kosmetologijos įmonės turi savo laboratorijas ir net grožio institutus, brangių inovatyvių anti-age produktų efektyvumas, deja, yra gerokai perdėtas. Beveik visi kremai, aliejai, kaukės, serumai ir kitos senėjimą stabdančios priemonės prižiūrint veido odą lieka jos paviršiuje, neprasiskverbdamos į gilesnius sluoksnius, kur vyksta pagrindiniai „su amžiumi susiję" pokyčiai!

Žinoma, brandžiai odai praverčia apsauginė plėvelė su UV filtru, kuri neleidžia išgaruoti drėgmei ir neutralizuoja neigiamą saulės spindulių poveikį. Tačiau tai jokiu būdu neturi įtakos elastinio pluošto karkaso atstatymui! Be to, daugeliu atvejų informacija apie kremo kolageno kiekį pasirodo esąs banalus reklaminis triukas, nes, anot britų mokslininkų, šis didelės molekulinės masės baltymas tiesiog nepajėgia prasiskverbti pro odos barjerą.

Tuo pačiu metu laiku susisiekus su estetinės kosmetologijos specialistu galima pasiekti radikalų „atjauninimą" be plastinės operacijos. O dabar kviečiame susipažinti su veiksmingiausiomis „ankstyvo" sveikimo procedūromis.

Metodas numeris 1. Drėkinimas

Indikacijos: Pavargusi oda ir bendras senėjimas, nors kaip papildomas būdas drėkinimas taip pat veiksmingas raukšlėms.

Geriausias profesionalus sprendimas: Biorevitalizacija su hialurono rūgštimi.

Taikymo taškas: gilūs odos sluoksniai. Kadangi hialurono rūgšties kiekis senstant mažėja, jos injekcija leidžia prisotinti odą drėgme ir paskatinti savo hialurono rūgšties, kolageno skaidulų ir elastino gamybą.

rezultatus: Veidas atrodo stangresnis ir gaivesnis, suvienodėja jo spalva, pastebimai sumažėja amžiaus dėmių sunkumas.

Metodas numeris 2. Kova su raukšlėmis

Indikacijos: Raukšlėta oda.

Profesionalus sprendimas Nr. 1: Injekcinė kontūrinė plastika.

Taikymo taškas: Viduriniai ir gilieji odos sluoksniai. Specialūs biologiškai suderinami užpildai plona adata suleidžiami tiesiai po raukšle (raukšle) arba į raumenį po problemine vieta, kad būtų sukurtas reikiamas tūris.

rezultatus: Dėl papildomos apimties raukšlės išsilygina ir atrodo mažiau pastebimos.

Profesionalus sprendimas Nr. 2: Frakcinis lazeris

Taikymo taškas: gilūs odos sluoksniai. Paskirstyti lazerio spindulių pluoštai prasiskverbia į 0, 4. . . 1, 4 mm gylį, stimuliuodami kolageno ir elastino skaidulų gamybą.

rezultatus: Atkuriant savo pluošto karkasą sumažėja vidutinių ir gilių raukšlių sunkumas, o paviršinės tampa beveik nepastebimos. Papildomi frakcinės termolizės padariniai yra senatvinių dėmių išnykimas arba reikšmingas pašviesėjimas ir veido kontūro sustangrėjimas.

Profesionalus sprendimas Nr. 3: Botox arba Dysport injekcijos.

Taikymo taškas: Veido raumenys. Botulino toksino, pagrindinės šių vaistų sudedamosios dalies, poveikis atpalaiduoja veido raumenis ir atitinkamai išlygina raukšles.

rezultatus: Sumažina matomų raukšlių skaičių ir sunkumą, ypač senstant odai aplink akis.

Metodas Nr. 3. Veido kontūrų atkūrimas

Indikacijos: senėjimas su suglebusia oda.

Profesionalus sprendimas: sriegio pakėlimas (sriegio pakėlimas).

Taikymo taškas: gilūs odos sluoksniai. Ploniausių siūlų įvedimas sugriežtina ir palaiko problemines sritis (akys, antakiai, skruostai, smakras, kaklas ir kt. ). Dar vienas procedūros privalumas – savo kolageno gamybos stimuliavimas, dėl kurio susidaręs rėmas tampa patvaresnis.

rezultatus: Pastebimas suglebusių vietų sustangrėjimas, kontūrų pagerėjimas.

Metodas numeris 4. Odos „atnaujinimas".

Indikacijos: Kombinuotas senėjimas.

Profesionalus sprendimas: Pilingas: lazeris ir cheminis.

Taikymo taškas: Paviršiniai, viduriniai ir gilieji epidermio sluoksniai. Keratinizuoto epitelio „išgarinimas" lazerio spinduliu arba jo pašalinimas naudojant organinę rūgštį skatina naujų ląstelių augimą ir kolageno skaidulų atkūrimą.

rezultatus: Senstančiai odai naudojamas šveitimas sukelia pastebimą atjauninimo efektą: veidas atrodo gaivesnis, o laikui bėgant, stiprėjant kolageno karkasui, išsilygina raukšlės, stangrėja kontūras.

Galiausiai verta paminėti, kad geriausią būdą atsikratyti raukšlių ir užkirsti kelią tolesniam odos senėjimui jums parinks estetinės kosmetologijos srities specialistas, atsižvelgdamas į senėjimo tipą ir jūsų individualias ypatybes.