Pirmyn į jaunimą! Atjauninimas lazeriu suteikia odai antrą gyvenimą

Naudodami atjauninimą lazeriu galite atsikratyti veido raukšlių

Atjauninimas lazeriu nebėra kažkas reto ir mito. Šiais laikais kiekvienas gali atsukti nugyventus metus atgal. Tačiau ne visi žmonės turi patikimos informacijos apie atjauninimo lazeriu būdus, dėl to suklysta rinkdamiesi procedūrą.

Visų pirma, jūs turite suprasti procedūrų tipus. Yra du iš jų:

  • abliatyvas;

  • neabliatyvus.

Savo ruožtu šie poveikio tipai skirstomi į:

  • kietas (pilnas);

  • trupmeninis (neišsamus).

Galbūt iš pirmo žvilgsnio šie atjauninimo lazeriu metodai gali atrodyti panašūs, tačiau taip toli gražu nėra. Tik rezultatas tas pats: po tinkamai parinktų procedūrų, oda tampa keleriais metais jaunesnė ir tikrai atrodo daug geriau.

Neabliacinis gydymas lazeriu veikia giliuosius odos sluoksnius, juos sušildo. Dėl lazerio spindulio energijos poveikio fibroblastams jie pagreitina kolageno ir elastino gamybą. Taip pat pagerėja mikrocirkuliacija odos sluoksniuose.

Šis metodas yra efektyviausias, kai:

  • randai ir rimti odos pažeidimai;

  • platūs bėrimai;

  • hiperpigmentacija ir netolygi veido spalva;

  • po spuogų;

  • strijos.

Neabliacinis gydymas pagrįstas erbio lazerio veikimu. Dėl ypatingo bangos ilgio (1550 nm) viršutiniai odos sluoksniai nepažeidžiami, o apatiniai gauna reikiamą stimuliaciją atstatymui. Dėl to dauguma defektų pašalinami.

Abliacinis gydymas lazeriu veikia kiek kitaip. Šiam metodui naudojamas anglies dioksido lazeris, kurio bangos ilgis yra 10600 nm. Poveikis atliekamas ne tik apatiniuose, bet ir viršutiniuose odos sluoksniuose. Naudojant abliacinį metodą, išlyginama odos tekstūra ir pasiekiamas liftingo efektas. Taikoma:

  • raukšlės aplink akis, smulkios veido raukšlės;

  • sumažėjęs odos tonusas;

  • pigmentacijos sutrikimai.

Verta paminėti, kad reabilitacijos laikotarpis po šios procedūros bus šiek tiek ilgesnis, nes apšviečiami didesni odos kiekiai nei taikant neabliacinį metodą.

Nepaisant skirtumų, abiejų metodų esmė yra ta pati. Naudojant lazerio spindulio energiją, dermoje esantis vanduo kaitinamas ir tiesiogine prasme išgarinamas. Tuo pačiu metu pradedama kolageno ir elastino sintezė, būtini atjauninimui.

Dalinis ir nuolatinis lazerio ekspozicija

Kosmetologė atlieka lazerinę veido odos atjauninimo procedūrą

Nors šie du metodai duoda maždaug tuos pačius rezultatus, jie turi reikšmingų skirtumų.

Taikant nuolatinį gydymą lazeriu, lazeris paveikia odą vienoje didelėje vietoje. Tačiau dėl per didelės randų susidarymo rizikos ir ilgo atsigavimo laiko toks gydymas lazeriu dabar praktiškai niekur nenaudojamas.

Kitu atveju lazeris yra padalintas į daugybę mažų spindulių, kurie sudaro tinklelį. Taigi lazeris, sąveikaudamas tik su 20% odos ploto, pasiekia 100% atjauninimo efektą. Šis metodas yra modernesnis ir saugesnis, jį naudojant pastebimai sutrumpėja reabilitacijos laikas.

Fotoatjauninimas lazeriu

Ši atjauninimo technika, kaip ir neabliatyvioji, veikia su giliaisiais odos sluoksniais. Tačiau jie jokiu būdu nėra vienodi ar keičiami.

Geriausi lazerio spinduliai beveik visiškai „nepaiso" dermos, tačiau puikiai veikia odoje esančias nervų galūnes, kurios duoda organizmui signalą atnaujinti ląsteles. Išnyksta smulkios raukšlelės, atsistato odos tonusas.

Atliekant fotoatjauninimą lazeriu, naudojami tokie prietaisai kaip KTP (bangos ilgis 532 nm) ir ND: Yag (bangos ilgis 1064 nm). Šių parametrų dėka lazerio spinduliuotę puikiai sugeria hemoglobino ir melanino molekulės, atsakingos už odos pigmentaciją. Tuo pačiu metu vandens molekulės praktiškai neįkaista. Dėl šių priežasčių fotoatjauninimas lazeriu yra itin efektyvi priemonė koreguojant odos spalvą ir kovojant su kraujagyslių tinklais ant jos.

Ši technika nereikalauja ilgo reabilitacijos laikotarpio ir anestezijos.

Pagaliau

Kiekvienas odos atjauninimo lazeriu metodas turi savo išskirtinių savybių, kurios labai įtakoja galutinį rezultatą. Būtina kruopščiai parinkti techniką, kad atjauninimas būtų ne tik lengvas ir efektyvus, bet ir saugus procesas.

Verta žinoti, kad kai kurie kosmetologai neatskleidžia klientui visų šios procedūros ypatybių ir renkasi aparatą gydymui lazeriu principu „kas yra". Norėdami to išvengti, turėtumėte kreiptis į patyrusius specialistus, turinčius patirties, kurie per visą darbo laikotarpį pasitvirtino teigiamai.