Deja, senatvė ir jos neigiamos apraiškos yra neišvengiamos. Pirmuosius požymius ant veido pastebime smulkių raukšlelių pavidalu, vėliau jos gilėja, pakinta odos spalva, atsiranda paburkimų, prarandamas aiškus kontūras.
Kadangi fiziologinis odos senėjimo procesas ištirtas pakankamai gerai, į jo ypatybes atsižvelgiama kuriant nechirurginius veido patempimo metodus.
Iki 25-30 metų oda pradeda blukti, elastingumo praradimas lemia tai, kad ji palaipsniui pradeda suglebti. Norint atidėti šį momentą, būtinos kėlimo procedūros. Namuose jie taip pat galimi, svarbiausia juos atlikti reguliariai, kitaip nebus rezultato.
Visiems žinomas faktas: kuo anksčiau pradėsite rūpintis savo odos sveikata, tuo ilgiau ji džiugins jaunyste ir grožiu.
Veido odos senėjimo proceso požymiai ir priežastys
Oda susideda iš kelių sluoksnių. Viršutinė yra natūralus barjeras, kuris neleidžia bakterijoms ir mikrobams prasiskverbti į dermą, žymiai sumažina neigiamo ultravioletinių spindulių, žemos kokybės vandens ir temperatūros pokyčių laipsnį. Be to, epidermis neleidžia išgaruoti drėgmei iš odos sluoksnių. Svarbios medžiagos kolagenas ir elastinas sintetinamos fibroblastuose, kurie palaiko odos stangrumą ir elastingumą.
Su amžiumi, dalijimosi, ląstelių regeneracijos procesuose atsiranda gedimų, dėl kurių sumažėja epidermio storis. Dėl to mažėja odos apsaugos patikimumas, pagreitėja drėgmės išgaravimas, išsausėja derma. Sulėtėja elastino ir kolageno gamyba, oda praranda elastingumą.
Dėl to atsiranda mimikos raukšlių, kurios vėliau virsta giliomis raukšlėmis. Keičiasi odos atspalvis, o plonėjantis barjerinis sluoksnis gali sukelti rožinės – voratinklinių venų atsiradimą. Dėl riebalų apykaitos sutrikimų pasikeičia veido ovalo linija, atsiranda antras smakras.
Plastinės chirurgijos klinikos siūlo daugybę būdų, kaip padėti atsisveikinti su šiais pokyčiais, tačiau ne kiekvienas gali apsispręsti dėl tokių drastiškų pokyčių.
Pastaruoju metu vis populiaresnis tampa nechirurginis veido patempimas, leidžiantis susigrąžinti prarastą grožį be skalpelio.
Yra dviejų tipų tokios procedūros:
- probleminių zonų gydymas specialia įranga.
- specialių preparatų įvedimas po oda.
Veido patempimas su injekcijomis
Veido atjauninimas injekcijomis susideda iš specialaus terapinio kokteilio įvedimo į dermos sluoksnį. Dėl to oda gauna jai reikalingas maistines medžiagas ir suaktyvina natūralaus senėjimo metu sustojusius procesus.
Mezoterapija tapo vienu iš labiausiai paplitusių metodų grožio salonuose. Specialistai rekomenduoja šią procedūrą vyresnėms nei 40 metų moterims, kurioms atsirado odos laisvumo, statinių ir išraiškingų raukšlių. Ištyrus ir ištyrus odos būklę, parenkamas kokteilis, kurio pagrindas – hialurono rūgštis. Ši medžiaga būtina norint drėkinti odą ir užkirsti kelią drėgmės išgaravimui. Hialurono rūgštis gaminasi žmogaus organizme, tačiau su amžiumi šis procesas lėtėja.
Skirtingai nuo įprastos kaukės, kai į giluminį dermos sluoksnį nepatenka daug maistinių medžiagų, jų patekimas po oda užtikrina tinkamą efektą. Odos sluoksniuose pagreitėja kraujotakos ir limfos judėjimas, skatinamas ląstelių regeneracijos ir kolageno gamybos procesas. Dėl to išsilygina raukšlės, oda įgauna tolygiai gražią spalvą, tampa elastingesnė ir elastingesnė.
Kitas veiksmingas būdas atjauninti veidą – naudoti specialius siūlus. Kosmetologai teigia, kad po tokios procedūros moteris atrodo 10 metų jaunesnė už savo amžių. Siūlai driekiasi po oda, ant jų tam tikrais atstumais susidaro mikroskopiniai gumbai, jie geba grupuoti, paslinkti odos audinius, fiksuodami juos norimoje padėtyje. Dėl to išnyksta gilios nasolaabialinės raukšlės, koreguojami lūpų kampučiai, stangrėja suglebusi oda, išnyksta randai.
Botox yra veido atjauninimo be plastiko pradininkas. Šis vaistas kosmetologijoje naudojamas daugiau nei 20 metų. Metodo principas – botoksas, suleidžiamas į odą, laikinai paralyžiuoja veido raumenis, kurių judėjimas lemia raukšlių susidarymą. Botoksas laikui bėgant natūraliai įsisavinamas, o raukšlės neatsiranda ant odos, kuri turi laiko „prisiminti" taisyklingą padėtį.
Pastaruoju metu ekspertai vis dažniau imasi naujo metodo, vadinamo plazmoliftingu. Prieš procedūrą iš paciento paimamas kraujas, kuris po apdorojimo specialioje centrifugoje yra padalintas į keletą komponentų. Po oda įkišama dalis, kurioje koncentruojasi visos veikliosios medžiagos. Dėl to, kad naudojama sava biologinė medžiaga, nėra atmetimų, alerginių reakcijų.
Po plazmoliftingo odos sluoksniuose suaktyvėja natūralūs ląstelių regeneracijos procesai, kolageno, hialurono rūgšties sintezė, dėl ko atjaunėja derma, pasikeičia teigiama struktūra.
Visi šie metodai gali būti derinami su plastine chirurgija, kuri šiuo atveju gali būti mažiau traumuojanti.
Atjauninimas naudojant specialią įrangą
Šiuo metu veido patempimas be operacijos atliekamas specialios įrangos pagalba.
Vienas iš efektyviausių ir nekenksmingiausių būdų atjauninti yra radijo dažnių liftingas. Specialus prietaisas sukuria tam tikro dažnio radijo bangą, kuria apdorojamos probleminės vietos. Poveikis apima giliuosius odos sluoksnius, kur gaminamas kolagenas.
Šios svarbios medžiagos sintezė pagreitėja. Po procedūros poveikis palaipsniui didėja, todėl oda natūraliai atsinaujina. Išryškėja veido kontūrai, stangrėja akių vokai, išnyksta mimikos raukšlės, maišeliai po akimis.
Fotoatjauninimas ir ultragarsinis liftingas turi panašų efektyvumą.
Aukštus teigiamus rodiklius galima pasiekti atliekant veido plastines operacijas be operacijos naudojant lazerinę įrangą. Lazerio spindulys prasiskverbia į giliuosius odos sluoksnius, o tai leidžia kokybiškai atlikti efektyvų pilingą, pagreitina natūralius procesus, būtinus veido atjauninimui.
Lazerio poveikis ne tik pagerina kraujo ir limfos tekėjimą, skatina kolageno sintezę, bet ir dėl savo dezinfekuojamųjų savybių susidoroja su bet kokiomis uždegiminėmis odos ligomis.
Kadangi nechirurginiai veido patempimo metodai yra tokie įvairūs, kiekvienam pacientui specialistas gali parinkti tinkamiausius atjauninimo būdus, tad ilgus metus išlaikyti grožį nebėra problema.