Plazmos atjauninimas

Odos atjauninimas yra populiariausia šiuolaikinės estetinės kosmetologijos sritis. Be to, šiais laikais vis dažniau pirmenybė teikiama progresyviems neinvaziniams (nepažeidžiantiems odos vientisumo) ir net nekontaktiniams poveikio būdams. O vienas iš inovatyvių ir veiksmingų metodų – plazmos atjauninimas (nechirurginė plastika).

plazminė odos atjauninimo procedūra

Dauguma, jei ne visi, odos atnaujinimo tipai yra pagrįsti kontroliuojamo odos pažeidimo principu, provokuojant regeneracijos procesą, dėl kurio galiausiai sumažėja matomų senėjimo požymių. Plazmos metodas veikia taip pat, tik su keliomis gudrybėmis.

Pirma, veiklioji medžiaga plazma yra didelės energijos jonizuotos dujos. Antra, naudojamas azotas yra chemiškai inertiškas ir slopina audinių deginimą, išstumdamas oksidacijos procesui reikalingą deguonį. Dėl to odos sluoksniai yra pažeidžiami plazmos (dėl kaitinimo, skilimo ir garavimo), tačiau jie neperdega, kaip veikiant abliaciniams lazeriams, todėl nesusidaro atviros žaizdos. Šis metodas sumažina šalutinio poveikio, pvz. , randų, infekcijų ir spalvos pasikeitimo, riziką.

Ko tikėtis iš plazmos atjauninimo

Esamų su amžiumi susijusių pokyčių mažinimas, jų progresavimo ir ankstyvo atsiradimo prevencija. Procedūra pasižymi ryškiu liftingo efektu (dėl odos atvarto „išgaravimo"), išlygina odos reljefą mažindama dinaminių ir statinių raukšlių gylį, suminkština natūralių raukšlių eigą, gerina ir išlygina odos atspalvį. Be to, rezultatas ne tik pasirodo netrukus po gydymo kurso pradžios, bet ir palaipsniui didėja per kelis mėnesius. Didžiausio efekto galima tikėtis maždaug po 3 mėnesių.

Naudojimo indikacijos

  1. Nechirurginė blefaroplastika.
  2. Strijų gydymas ir randų šalinimas.
  3. Spuogai ir gydymas po spuogų.
  4. Raukšlių aplink akis (varnos pėdos), aplink burną (maišelis) šalinimas.
  5. Odos laisvumo pašalinimas: ant kaklo, pilvo (po gimdymo pilvo).
  6. Veido kontūro išlyginimas.
  7. Miomų, nevių, papilomų, amžiaus dėmių, ksantelazmo, diskeratozės šalinimas.

Kontraindikacijos

  1. Diagnozuotos bet kokios lokalizacijos onkologinės ligos.
  2. Ikivėžinių odos ligų buvimas pažeistoje vietoje arba jų įtarimas. Kiti gerybiniai navikai nėra kontraindikacija plazmos atjauninimui.
  3. ENT ligos ūminėje stadijoje (sinusitas ir kitos sinusito formos, rinitas, rinosinusitas).
  4. Nėštumo laikotarpis. Tuo pačiu metu procedūra turi gana aukštą saugumo profilį, nes ji nesukelia sisteminių (bendrų) pokyčių ir ryškių medžiagų apykaitos pokyčių. Ir medicinos leidiniuose yra pranešimų apie sėkmingą plazmos atjauninimo naudojimą moterims, kurios nešioja vaiką. Tačiau nereikia pamiršti, kad fiziologiniai hormoniniai pokyčiai nėštumo metu turi įtakos odos būklei ir gali pakeisti procedūros efektyvumą.
  5. Žindymo laikotarpis.
  6. Kraujo ligos, bet tuo pačiu ir nesunki geležies stokos anemija su patenkinama sveikata dažniausiai nėra priežastis atsisakyti senėjimą stabdančios procedūros.
  7. Ūminis infekcinių ligų laikotarpis, padidėjusi kūno temperatūra.
  8. Skydliaukės ligos, kurias lydi vietinė ar difuzinė jos audinių hipertrofija ir (arba) hormoniniai pokyčiai.
  9. Inkstų ir kepenų funkcijos sutrikimas.
  10. Širdies ir kraujagyslių ligos dekompensacijos stadijoje.

Kaip atliekama procedūra

Plazminiam veido atjauninimui nereikia specialių treniruočių, išankstinio bet kokios dietos laikymosi, įprasto gyvenimo būdo pokyčių. Tačiau likus kelioms dienoms iki seanso patartina nenaudoti agresyvių šveitiklių ir pilingų, lankytis soliariume, o linkę į alergines reakcijas žmonės neturėtų išbandyti naujų produktų ir kosmetikos.

Naudojant prietaisą net pacientams, kurių skausmo slenkstis yra žemas, vietinės anestezijos nereikia. Gydymo/jauninimo seansas trunka 15-30 minučių, jo trukmė priklauso nuo problemos sunkumo ir gydomos vietos ploto.

Pacientė pasodinama į kosmetologės kėdę arba ant sofos, o procedūrą atliekantis specialistas bekontakčiu būdu nukreipia pulsuojančią srovę arba plazmos srovę nuo aparato galiuko ant odos. Tuo pačiu galima pasirinkti konkrečiam pacientui tinkamiausią veikimo būdą. Seansas paprastai prasideda išankstiniu odos apdorojimu, kad ji būtų paruošta tolesniam stipresniam poveikiui ir sumažintų patiriamų pojūčių intensyvumą. Baigus procedūrą, apdorotos vietos tepti nereikia. Kitas 3 dienas patartina susilaikyti nuo šveitimų, pilingų, apsilankymų paplūdimyje ir soliariume.

Rekomenduojamas procedūrų skaičius – 1-2 procedūros per metus.